Rusza dziewiąta już edycja akcji “Trzymaj Ciepło”, organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Poznaniu w partnerstwie z poznańską ciepłownią Veolia. Dembski Nowak po raz kolejny jest generalnym wykonawcą badań.

 

Oszczędności płynące z wiedzy

Akcja ma na celu uświadomienie Poznaniakom w jaki sposób mogą wyeliminować straty ciepła, które narażają ich na wyższe rachunki za ogrzewanie domu. Z naszego doświadczenia wynika, że nie zawsze konieczny jest wysoki nakład do tego, by zmniejszyły się koszty energii, a użytkownik odczuł poprawę komfortu. Zastosowanie niedrogich ekranów odbijających ciepło grzejnikowe, wyregulowanie drzwi czy wymiana uszczelek okiennych to często pierwsze kroki, które można podjąć bez przeprowadzania gruntownej przebudowy. 

 

 

Przede wszystkim bryła

Badanie termowizyjne pozwala bardzo precyzyjnie zdiagnozować aktualną termikę pod kątem właściwości wszystkich przegród i ich izolacji. Mówiąc prościej, naszym podstawowym dążeniem powinno być zawsze maksymalne uszczelnienie “skorupy” budynku, a dopiero później usprawnienie instalacji czy zmiana źródła energii.

Od lat pomagamy właścicielom domów i lokali mieszkalnych podejmować dobre decyzje w zakresie planowanych remontów. Wygospodarowanie budżetu, kalkulacja oszczędności i ułożenie harmonogramu prac staje się dużo prostsze, gdy uzyska się pełny obraz tego jak ciepło zachowuje się w obrębie całej nieruchomości. Znamiennym jest, że blisko co drugi uczestnik akcji “Trzymaj Ciepło” decyduje się na podjęcie działań termomodernizacyjnych.

 

Na zdjęciach wszystkie punkty pokazane na żółto i w kolorach pochodnych wskazują miejsca ucieczki ciepła z domu.
 

Zapisy trwają - zgłoś się

Badania termowizyjne odbywają się w okresie grzewczym - od grudnia do końca lutego. To właśnie wtedy pomiar jest najdokładniejszy. Jeśli chciałbyś pogłębić swoją wiedzę o tym co dzieje się z energią cieplną w Twoim domu, możesz nadal dołączyć do akcji na www.trzymajcieplo.pl

 

Masz pytania?

Porozmawiajmy

Kontakt